Vitamin C1000 + bioflavonoids & Rose hip/ 120 tbls

860 ден

Збогатен состав на пририден Ц витамин со додаток на цитрусни биофлавоноиди и екстракт од шипинка

  • Активни состојки:

– Витамин Ц 1000 мг (1250% ПДВ*) –*препорачан дневен внес

– Цитрусни биофлавоноиди 25 мг

– Екстракт од шипинка 20 мг

  • Упореба: возрасни 1 таблета дневно
  • Погоден за вегани, без риба, шеќер, квасец, глутен, лактоза, додатни обојувачи, вкусови, конзерванси и ГМО
  • Граничниот производ е достапен во сите аптеки ширум Македонија
Категорија

Витаминот Ц е моќен антиоксиданс кој врши заштита на клетките од оксидативен стрес,

превенција од вируси , грип и настинка,

превенција од хиповитаминоза Ц и скорбут,

редукција на умор и изнемоштеност,

придонесува за подобра апсорпција на железо кај анемични,

придонесува за нормална фунција на имунолошкиот систем пред и по физичка активност.