SUN D3 Kid 400

(6 customer reviews)

990.00ден

Oвој производ е регистриран како Додаток на исхрана, достапен во аптеките ширум Македонија.

Составот на производот е придодаден Д витамин од ланолин

4 in stock

Description

Индивиа Д3 витамин за деца – 100% природен, вкусен и лесен за користење.

Витамин Д3 микроемулзија во форма на спреј со распрскувач, со природен вкус на портокал – безбеден и забавен начин на употреба, погоден за деца под 7- годишна возраст.

SunD3 KID  на ИНДИВИА е орален спреј со вкус на портокал и природен заладувач ксилитол, кој со едно распрскување обезбедува 400 IU.

INDIVIA SunD3 KID 400 ie микроемулзија од Д витамин е 75%  подобро апсорблив одколку било кој друг  воден или масен раствор на д витамин.

 

Additional information

Weight 0.05 kg
Dimensions 8 × 3 × 108 cm

6 reviews for SUN D3 Kid 400

 1. Blazo

  Prekrasen proizvod, prezadovolen sum.

 2. Драган

  Децата се пресреќни со овој спреј 🙂 вкусен е и веднаш го прифатија, цела зима го користиме секојдневно. Конечно без сезонски настинки и вируси. Навистина производите на Индивиа се внимателно одбрани. Браво

 3. Anastasija

  ★ ★ ★ ★ ★ najdobar proizvod za vitamin D, prezadovolni sme

 4. vlatkod980@gmail.com

  ★ ★ ★ ★ ★

 5. Ane

  Koj probal znae, super proizvod

 6. Ina

  ★ ★ ★ ★ ★

Add a review

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *