Krill Oil Kid

(5 customer reviews)

790.00ден

Oвој производ е регистриран како Додаток на изхрана, достапен во аптеките ширум Македонија.

Во својот состав овој производ содржи Фосфолипидна Омега3 од Крил со витамини A, D, C, E.

18 in stock

SKU: 10 Category:

Description

Витаминот Д3 исклучително е важен за зајакнување на имунитетот, обезбедување здрав развој на растечкиот организам , нормална функција на коските, придонесува за здравјето на забите и мускулите, како и за да се олесни нормалната апсорпција и употреба на калциум и фосфор во организмот.

 • Нето тежина на производот – 25 мл., доволна за 125 дози или за четири месеци
 • Од 1-7 годишна возраст по едно распрскување на ден.
 • Содржи природен засладувач – ксилотол.

Индивиа Криловото масло за деца е највкусна солуција за детското здравје, раст и развој. Природна фосфолипидна Omega-3  со додаток на витамини А, Д3, Ц и Е, важни за здрав детски развој и силен имунитет, во комбинација на природни овошни сокови.

Омега-3 масните киселини во форма на крилово масло се апсорбираат во телото 98% подобро отколку во форма на рибино масло. Органски извори на чиста EPA и DHA масни киселини од крилово масло и витамини кои се круцијални за детското здравје и развој, како и за :

 • Регулација на имунолошката функција
 • Развој и очувување на видот
 • Развој на централниот нервен систем
 • Одржување на коските и здравјето на забите
 • Подобар психолошки развој , планирање, решавање на проблеми, читање, зборување, разбирање и помнење на информации, учење, абстрактно и логичко резонирање
 • Подобрување на способноста за учење и концентрација, добра меморија, брзина на реакција
 • Потврдени студии за зголемен перформанс кај децата на училиште
 • Редукција на ризик од го јазност
 • Подобрување на моторичките функции
 • Подобрување на детскиот сон
 • Редукција на развојна алергии на храна
 • Регулација на нивото на шеќер во крвта
 • Превенција од воспаленија
 • Редукција на хиперактивност и агресивност кај деца со недостаток на внимание
 • Редукција на ризик од развој на метаболички синдром , кој се карактеризира со зголемување на обемот во струкот, покачено ниво на триглицериди и шеќер во крвта и покачен крвен притисок

Благодарение на патентирана технологија INDIVIA made by nature Krill oil KID желе мечиња немаат различна арома и вкус.

Извор на Омега-3 е Antarctic krill (Норвешка), кои се добиени од специфични зони во најчистите води во Атлансткиот Океан: 60°29’S 46°03’W.

Производот содржи само природни состојки, без лактоза, без додатоци на вештачки бои и вкусови, GMO free.

 • 1-2 желе мечиња на ден (2 желе мечиња во акутна состојба), кај деца од 2 до 12 години.

Additional information

Weight 0.115 kg
Dimensions 75 × 50 × 134 cm

5 reviews for Krill Oil Kid

 1. amitasheva@yahoo. com

  Review for Krill Oil Kid
  ★ ★ ★ ★ ★

 2. amitasheva@yahoo. com

  Review for Krill Oil Kid
  ★ ★ ★ ★ ★

 3. Igor

  ★ ★ ★ ★ ★

 4. Aneta

  Review for Krill Oil Kid
  ★ ★ ★ ★ ★

 5. Ina

  ★ ★ ★ ★ ★

Add a review

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *