Indivia Immun UP – 60 капсули

850 ден

Внимателно одбарана комбинација за поддршка на:

– имунолошкиот систем,

– намалување на заморот,

– здравје на респираторните канали и гласни жици,

– клеточна заштита од оксидативен стрес

 

 

Употреба:

– возрасни: 2 капсули на ден во акутна фаза, 1 капсула за одржување на здрав имунитет

– деца над 12 год.: 1 капсула на ден

Додатокот во исхрана е достапен во аптеките ширум Македонија

 

Категорија

Патентиртана имуно формула со силно синергистичко дејство на 6 моќни растителни екстракти од ехинацеа, рузмарин, липа, црна боровница, аронија, маточина; 5 најважни витамини за виталност на имунолошкиот систем – Ц, Д3, А, Б6 И Б9; како и 4 важни минерали во хелатна форма –  цинк, бакар, селен и железо.

Комплексот е збогатен со биофлавоноиди од цитрусно овошје кои му даваат на организмот неопходни антиоксиданси и помагаат во борба против разни вируси.