INDIVIA ImmunUP – Внимателно одбрана комбинација за поддршка на имунолошкиот систем

Бидејќи секоја година се повеќе и повеќе се сретнуваме со разни видови настинки, вируси и грипови, повеќе од потребно е да се зајакне имунитетот во текот на целата година.

За да не сме често подложни на разни инфективни заболувања, потребно е да се обрне внимание на исхраната пред се, адекватен внес на витамини и минерали, но и да се консумираат одбрани екстракти од некои лековити растенија.

  • Храна која го зајакнува имунитетот

Овошјето и зеленчукот богати со витамин Ц, минерали и антиоксиданти, најдобро учествуваат во борбата против разни болести. Тука спаѓаат портокали, грејпфрут, лимони, брокула, црвени пиперки, лук, ѓумбир, киви, спанаќ , црна боровница …

Чаевите се многу добри за зајакнување на имунитетот. Дневната потрошувачка на чај може да помогне во спречување на грип, вируси и настинки. Истражувањата покажуваат дека чаевите содржат соединенија кои му помагаат на телото да се одбрани од бактерии и вируси. Најдобрите чаеви за зајакнување на имунитетот се:  чај од аронија, чајот од маточина, чајот од рузмарин и липа.

Вашиот ImmunUP ги содржи сите екстракти од овие растенија , покрај внимателно одбрана шема на витамини кои вашето здравје ќе го оддржуваат беспрекорно.

INDIVIA ImmunUP  е додаток во исхраната кој придонесува за нормално функционирање на имунолошкиот систем, го намалува заморот, совршен е за респираторните канали и гласните жици и поседува клеточна заштита од оксидативен стрес.

  • Како функционира ImmunUP?

Ц витамин, железо,  цинк, бакар, Витамини Б6, фолна киселина (Б9),  А витамин,  Д3 витамин како и екстракти од растенија – екстракт од ехинацеа, биофлавониден комплекс од цитрус, екстракт од липа, екстракт од црна боровница, екстракт од рузмарин, екстракт од аронија, екстракт од маточина кои  придонесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем.

6 моќни растителни екстракти ,  5 најважни витамини  и 4 важни минерали на ImmunUP  е најдобрата комбинација за нашето здравје, имунитет и живот.

INDIVIA ImmunUP штити од повторливи инфекциина горниот респираторен систем, има смирувачко дејство врз телото, смирувачки и пријатен ефект врз гласните жици, екстрактите од растенија даваат драгоцена поддршка за време на настинка,имаат смирувачки ефект врз мукозните мембрани во грлото и го олеснуваат дразнењето во грлото, го намалува заморот кој секојдневно го чувствуваме, и е водичот во борбата против разни вируси.

  • INDIVIA ImmunUP е совршен додаток  и за вегетаријанците и веганите.
  • INDIVIA ImmunUP содржи 60 капсули што е доволно за 60-дневна употреба.
  • Без засладувачи, бои, емулгатори, стабилизатори, лактоза, глутен, конзерванси, сол, квасец, тешки метали, пестициди, ГМО, желатин.

Треба да го зајакнуваме имунитетот во текот на целата година, особено во време на сезоната на настинка и грип.

  • Кажете збогум на слабиот имунитет – време е за квалитетно здравје.
  • INDIVIA ImmunUP  – Природата и здравјето на едно место.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Можеби исто така ќе ви се допадне